Ручной и Электроинструмент
Новости Статьи Установка электростанций Алмазное сверление Алмазная резка

Декілька практичних порад щодо вибору фрезера

При виборі фрезера не ставте високу потужність інструменту на перше місце, особливо якщо ручне застосування переважає (не забувайте про додатковій вазі тяговитого фрезера). Однак для регулярних робіт у стаціонарному положенні (стіл, фрезерна стійка) висока потужність буде явним плюсом.

Зверніть увагу на наявність регулювання швидкості фрезера, а також на характер її реалізації - перемикач повинен знаходитися в такому місці, щоб не було можливості його змістити випадково. Коліщатко або повзунок повинні переміщатися досить туго або східчасто.

Перевірте реальну глибину занурення фрези, яка залежить від конструктивних особливостей цангового затиску. Добре коли цанга доходить до низу опорної підошви, а ще краще, якщо вона виступає за базову конструкцію. Дана характеристика сильно впливає на функціональність виробу, але в паспортах та артикулах вказують тільки хід головки, а не її «виліт» за підошву.

 Щоб визначити якого діаметру фрезу можна буде застосувати в даному агрегаті - потрібно зіставити її геометрію з діаметром отвору в опорному майданчику, з отворами в копіювальному кільці і лінійці-циркулі. Не забувайте «впізнати» посадковий розмір цанги. Рекомендуємо робити вибір за принципом «від фрези».

 Оцініть ергономічність агрегату. Тут необхідно підібрати відповідний для вас тип рукоятки. Деякі фрезери дозволяють навіть застосувати хват однією руко. Відносно розташування органів управління, то тут думки майстрів розділилися - деякі вважають що краще мати перемикачі біля пальців, інші вважають, що на рукоятках кнопок бути не повинно. Особливу увагу необхідно приділити розміщенню входу і довжині мережевого шнура - короткий кабель впливає на комфорт під час роботі через необхідність застосування подовжувачів.

 Віддайте перевагу інструменту з кращою видимістю робочої зони, особливо якщо ви часто працюєте без упорів і напрямних. Тут важливий розмір отвору в підошві, конструкція пиловідведення, прозорий кожух, наявність світлодіодного підсвічування. Також порівняйте комплектацію різних моделей, оцініть можливість застосування допоміжних елементів від інших виробників.