Ручной и Электроинструмент
Новости Статьи Установка электростанций Алмазное сверление Алмазная резка

Кусачки і бокорізи

Кусачки - ріжучий інструмент, в якому використовується принцип важеля для того, щоб збільшити зусилля, що додається для перерізання матеріалу. Якщо ріжучі кромки (губки) знаходяться в одній площині з ручками, або під невеликим кутом, такі кусачки називаються бічними або бокорізи. Якщо губки перпендикулярні площині рукояток, то - торцеві. На відміну від ножиць, кусачки мають ріжучі губки що змикаються.

Кусачки застосовуються для розрізання проводів, дроту, окремих складових кабелів, для виконання невеликих різів металу, пластмаси під час монтажу і демонтажу устаткування. Кусачки дозволяють перерізати дроти невеликого діаметра. Для полегшення роботи, провід при перекусуванні тримається якнайближче до шарниру кусачок. 

Існують кусачки різних форм і розмірів, в тому числі - силові кусачки, вони пристосовані для перерізання особливо товстих проводів. Силові кусачки, які призначені для перекушування товстих прутків металу називаються болторізи. 

З міркувань електробезпеки і для зручності користування, обидві рукоятки часто вкриті  ізоляційним матеріалом, що дозволяє застосовувати їх як електромонтажний інструмент для роботи під напругою. Інструмент для електромонтажних робіт випускається ізольованим та ізолюючим. Ізольовані кусачки мають изолююче покриття рукояток. Ізолюючі виготовляються з ізоляційного матеріалу з металевими ріжучими вставками. Матеріал ізоляції повинен бути негнучким, волого, масло і бензостійким та неслизьким. Необхідно враховувати, що електроізоляція забезпечує захист від ураження електричним струмом в межах, що відповідають матеріалу ізоляції (зазвичай не більше 1000 Вольт).