Ручной и Электроинструмент
Новости Статьи Установка электростанций Алмазное сверление Алмазная резка

Лебідка

Лебідка –механізм, тягове зусилля якого передається за допомогою каната, ланцюга, троса чи іншого гнучкого елемента від приводного барабана. Привід лебідки може бути ручним, електричним, від двигуна внутрішнього згоряння. Призначається в основному для підйому вантажу по вертикалі, але іноді використовується і для переміщення вантажу по горизонталі.

Звичайна лебідка з електроприводом складається з електродвигуна, редуктора, барабана, рами, гальмівної системи. У разі необхідності деякі лебідки поєднують з поліспастом.

Залежно від виконання лебідки можна поділити: за типом тягового органу - на канатні і ланцюгові; по типу установки - на нерухомі (закріплені на підлозі, стіні, стелі) і пересувні (на візках, що пересуваються по підлозі або по підвісним шляхах); по числу барабанів на одно, двох і багатобарабанних лебідках; по типу барабана- на нарізні, гладкі й фрикційні.

Лебідка автоматична буксирна

Автоматична буксирна лебідка використовується на морських буксирних судах і криголамах для травлення, вибирання, утримання та зберігання буксирного троса.

Лебідка автоматична швартовних

Автоматична швартовних лебідка - елемент швартовного пристрою. При відхиленні навантаження від встановленої така лебідка підбирає трос. При витравленні всього троса лебідка подає сигнал.

Лебідка автомобільна

Автомобільна лебідка - механізм закріплений на автомобілі і призначений для його переміщення шляхом намотування троса, вільний кінець якого зачеплений за нерухомий предмет - добре закріплений або значно більшої маси.

Автомобільні лебідки бувають трьох типів:

• електричні, з живленням від автомобільного акумулятора;

• механічні лебідки - це лебідки, що приводяться в дію двигуном автомобіля. До роздавальної коробці підключається спеціальна коробка відбору потужності, від якої лебідка і отримує крутний момент. Ці лебідки відрізняє: висока потужність, невибагливість і надійність; можливість змінювати швидкість намотування троса шляхом зміни оборотів двигуна.

• гідравлічні лебідки - лебідки, що працюють від гідромотора, який зазвичай наводиться в дію насосом гідропідсилювача керма. Гідравлічні автомобільні лебідки мають ряд істотних переваг: висока надійність гідромотора; стійкість до перевантажень (при перевантаженні гидромотор не ламається, а просто зупиняється); можливість працювати під водою (гідромотор герметичний).

Лебідка вантажна

Вантажна лебідка - машина для підйому або переміщення вантажів за допомогою тягового каната або ланцюга.