Ручной и Электроинструмент
Новости Статьи Установка электростанций Алмазное сверление Алмазная резка

Секатор

Без секатора обходиться лише той дачник, який в саду нічого не робить. Ми ж з вами повинні вибрати «довговічний» інструмент, щоб і робота йшла, і зрізи виходили рівними, і руки не боліли.

В даний час існує безліч різних модифікації цього нехитрого, на перший погляд, інструменту. Секатори можна розділити на два види залежно від принципу роботи: зминання або зрізання. Принцип зминання придуманий для роботи з сухими гілками: в таких виробах при роботі верхня частина інструменту рухається, а нижня залишається нерухомою. Секатори другого типу працюють за принципом ножиць і призначені для зрізання живих гілок.

Високовуглецева сталь добре тримає заточення і володіє достатньою твердістю, але легко іржавіє, тому леза захищають різними покриттями: хромом, нікелем, тефлоном. Леза з нержавіючої сталі стійкі до іржі, але ріжучі властивості поступаються вуглецевій сталі.
Зручність у роботі досягається завдяки ручкам. Для їх виготовлення використовується різний матеріал: дерево, трубчаста сталь, армований пластик, поліпропілен і сплав алюмінію. При виборі ручок важливо врахувати час, протягом якого ними доведеться працювати.

Коли сезонні роботи будуть закінчені, інструмент слід очистити від сміття, витерти з нього сік дерев, протерти сухою ганчіркою і змастити рідким машинним маслом. Зберігати секатор потрібно в сухому місці, по можливості в спеціальному чохлі.