Ручной и Электроинструмент
Новости Статьи Установка электростанций Алмазное сверление Алмазная резка

Шліфувальні машини

Шліфувальні машини призначені для шліфування та полірування поверхонь з різних матеріалів: древесини, металу, пласмаси, каменю. Багато видів шліфувальних машин мають можливість збору пилу в спеціальні резервуари (пилозбірники) або шляхом підключення пилососа.

Стрічкова шліфувальна машина 
Шліфування здійснюється постійним односпрямованим рухом шліфувальної шкурки у вигляді стрічки, натягнутої на два та більше ролика. Завдяки високій продуктивності основне призначення цієї машини - шліфування великих поверхонь. 

Вібраційна шліфувальна машина 
Інша назва - плоскошліфувальна машина. Робочим вузлом цього інструменту є прямокутна підошва, на якій закріплюється лист шліфувальної шкурки. Шліфування та полірування здійснюється шляхом швидких зворотно-поступальних рухів підошви (порядку 20 000 коливань в хвилину). Найбільш поширені два способи кріплення наждачного паперу: 
1. За допомогою притискного механізму з двох сторін підошви. 
2. За допомогою липучки - папір просто прикладається своєю основою на підошву.

Шліфувальний лист та  підошва мають кілька отворів для відводу пилу з робочої зони в пилозбірник або пилосос. 

Дельташліфовальная машина 
Є різновидом вібраційної шліфувальної машини. Дельташліфовальная машина відрізняється дельтаобразною формою підошви, яка дозволяє працювати у важкодоступних місцях - в кутах, серед виступів і в інших подібних місцях. 

Ексцентрикова шліфувальна машина 
Інша назва - орбітальна шліфувальна машина. Робочим вузлом цього інструменту є кругла підошва, на якій за допомогою липучки закріплюється шліфувальний круг. Шліфування та полірування здійснюється двома видами одночасних рухів підошви: 
1. Обертання по орбіті. 
2. Обертання навколо своєї осі. 

Шліфувальний круг і підошва, як і у вібраційної шліфмашини, мають кілька отворів для відводу пилу з робочої зони в пилозбірник або пилосос. Основне призначення - шліфування і високоякісне полірування. 

Кутова шліфувальна машина 
Шліфування здійснюється обертанням навколо своєї осі шліфувальним кругом. Шпиндель цього інструменту, на який встановлюється коло, розташовується під прямим кутом (90 градусів) по відношенню до поздовжньої осі корпусу інструменту. 
Цей інструмент, разом зі спеціальним оснащенням (відрізними кругами), також використовується для різання металу, бетону та інших матеріалів. У загальному випадку, кутові шліфувальні машини з невеликими діаметрами кола (115, 125, 150 мм) призначені для шліфування, а з великими діаметрами кола (180, 230 мм) - для різання. 

Полірувальна шліфувальна машина 
Є спеціалізованым різновидом кутової шліфувальної машини. Її основним призначенням є полірування металевих і пофарбованих поверхонь. 

Багатофункціональна шліфувальна машина 
Поєднує в собі можливості вібраційної, кутової та дельташліфовальной машини.